Toulání po Praze – výlet 4. třídy

před 3 měsíci, 14.6.2024

Náš první společný výlet jsme strávili v Praze a každý měl svůj důvod, proč se na něj těšil. Pro někoho to byla úplně první návštěva hlavního města, pro jiného zase první noc ve spacáku,  nebo také první nocování ve škole.

Ať už byl důvod jakýkoli, všichni se dostavili ráno na nádraží včas a my, plni očekávání, vyrazili za dobrodružstvím. Po zdlouhavé cestě jsme konečně dorazili na místo. Posilnili jsme se obědem a hurá do města. Lanovou dráhou jsme se nechali vyvézt na Petřín, kde jsme si vyšlápli na rozhlednu, abychom se mohli kochat úžasným výhledem. Po zdolání 299 schodů někteří ze samé výšky zapomínali i dýchat. Pak jsme se pobavili v zrcadlovém bludišti a šlo se na Hrad.

Pana prezidenta jsme sice nepotkali, ale fotku s hradní stráží a vojákem jsme si udělaliJ. Následoval Chrám sv. Víta, Karlův most, Staroměstský orloj a samozřejmě po zásluze nějaké ty nákupy …

Čas byl neúprosný a my museli zamířit ke škole na večeři. Jakmile jsme si však nachystali místa ke spaní, úplně z nás spadla veškerá únava. Houpáním v sítích, ping-pongem, vybíjenou, schovkou, a dokonce fotbalem s paními učitelkami jsme se bavili až do noci. Večerka se protáhla do 23.00, ale potom už jsme museli zavřít pusu i oči.

Ráno byl budíček v půl sedmé. Po snídani nastalo balení a cesta na Václavské náměstí. Pozdravili jsme sv. Václava, prohlédli si pomník Jana Palacha a vydali se do Národního muzea. Následoval oběd a s plnou polní cesta na nádraží. Byli jsme úžasní, zvládli jsme to!