Výlet 6.třídy

před 2 měsíci, 26.6.2024

Každý školní rok přináší mnoho událostí, ale jednou z nejočekávanějších je bezpochyby třídní výlet. Naším cílem byla nejprve malebná Kroměříž a poté příroda v Chřibech, kde jsme strávili nezapomenutelné dva dny plné zážitků.

Výlet začal brzy ráno, kdy jsme se všichni sešli před školou s batohy plnými svačin a dobré nálady. Cesta vlakem uběhla rychle, jelikož jsme museli být kvůli mnohým přestupům, neustále ve střehu. Jakmile jsme dorazili do Kroměříže, čekaly nás návštěvy dvou zahrad – Podzámecké a Květné.  Podzámecká zahrada nás upoutala především svými stálými obyvateli – krásnými pávy a naštvanými paviány. Po povoleném dopingu v podobě zmrzliny jsme se vydali do Květné zahrady. Jedním z míst, které jsme zde navštívili, byla kolonáda, odkud jsme měli úžasný výhled na celou zahradu. Po prohlídce jsme si udělali přestávku na oběd, na kterém jsme si pochutnali v restauraci na Velkém náměstí.

Odpolední program byl věnován přesunu do místa přespání. Nejprve jsme autobusem dojeli do Roštína a odtud již pěšky zamířili k lesnímu penzionu Bunč. Vzhledem k mimořádné přízni počasí jsme cestou absolvovali mnoho přestávek a opravdovou odměnou byla chladivá voda z místní studánky. Po hodině a půl namáhavého výstupu jsme se dočkali zaslouženého odpočinku na chatkách. Zregenerovali jsme opravdu rychle a brzy jsme prozkoumávali okolí penzionu. Po večerním opékaní špekáčků, následovala hra na schovku. S přibývajícím šerem se ukázala výhoda těch, kteří zvolili na výlet tmavší oblečení. V noci jsme toho moc nenaspali, ale naštěstí jsme druhý den získali sílu z bohaté snídaně a mohli vyrazit směr Salaš a následně se nechali dovést autobusem až zpátky ke škole.

Školní výlet byl nejen příležitostí k odpočinku od školních povinností, ale také skvělým způsobem, jak se lépe poznat a posílit týmového ducha. Doufáme, že si podobné pocity odnáší každý z nás a těšíme se na další společné dobrodružství.